XX ZJAZD RODZINNY

W szczególny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach zorganizowany został Jubileuszowy 20 Zjazd Rodzinny.

            To była trwająca 4 godziny świąteczna uczta.

            W dniu 7 grudnia 2019 r. zaproszeni goście, rodziny, znajomi naszych Mieszkańców zasiedli przy stołach w przepięknej zimowej scenerii. Wnętrza przepełnione były świątecznym klimatem, a w całym Domu unosił się zapach świeżych choinek.

            ,,Jest to najbardziej wyczekiwane wydarzenie w życiu naszego Domu” – mówił   Roman Glapa Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach rozpoczynając Zjazd.

            Wójt Gminy Chrzypsko Wielkie Edmund Ziółek w swoim wystąpieniu podziękował Dyrektorowi i jego pracownikom za zaangażowanie i trud wkładany w pracę. Mieszkańcom zaś za pomoc przy organizacji ,,Bieg Chrzypsko Wielkie”.

            Przewodniczący Rady Powiatu Międzychodzkiego Ryszard Skiba Mieszkańcom życzył, aby zawsze czuli się w Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach jak w domu rodzinnym.

            Emocje osiągnęły zenitu, gdy na scenę wjechał wielki jubileuszowy tort,  na widownię spadł deszcz konfetti, a goście odśpiewali gromkie ,,Sto lat”.

            Następnie piękne wykonanie kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu zespołu ,,Tango Fogg” poruszyły nasze serca.

            Kolejnym punktem spotkania był poczęstunek iście bożonarodzeniowy: krokiety  z kapustą i grzybami oraz barszcz.

            Mimo niesprzyjającej aury, która nie rozpieszczała uczestników tego dnia, dużym zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka bryczką. Najmłodsi szaleli na placu zabaw przygotowanym na sali gimnastycznej oraz miło i twórczo spędzili czas przygotowując ozdoby świąteczne. Powstały piękne łańcuchy i gwiazdki. Na zakończenie Zjazdu dekoracje te zostały powieszone na wspólnie udekorowanej choince, którą będzie można podziwiać     do 2 lutego 2019 r. w Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach.

            Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność, wszystkim którzy okazali pomoc  w organizacji 20 Zjazdu Rodzinnego . To wielka radość i przywilej mieć przy sobie takie osoby jak Ireneusz Lesicki z Kiekrza oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzychodzie.